Kitarrikursused Tallinnas
Järgmised 8-nädalased kitarrikursused täiskasvanutele ja teismelistele Tallinnas ja veebis algavad 29.-31. oktoobril.
Leia sobiv kursus
1. astme kitarrikursus on suunatud alustajatele. Selle käigus teeme sissejuhatuse kitarriõppesse – põhilised mõisted, asend, esmaselt vajalik arusaam nootidest, rütmist, kõlast ja akordidest, tabulatuuri ja noodikirja lugemisest.
2. astme kitarrikursus on suunatud neile, kellel on lahtiste akordide mängimine ning lihtsamate lugude sõrmitsemine juba tuttav.
3. astme kitarrikursus on suunatud neile, kelle jaoks lisaks lahtistele akordidele ja meloodia+bassi sõrmitsemisele on tuttav ka E ja A-kujuga barreede mängimine ning 6. ja 5. keele nootide nimed.
Veebikursustel on võimalik osaleda nii omas tempos iseseisvalt kui ka koos õpetaja iganädalase tagasisidega. Juhendatud veebikursused leiavad aset paralleelselt kohapealsete kursustega samuti 8 nädala jooksul.
Korduma kippuvad küsimused
Miks tulla kitarrikursusele?
- Kursuste formaat annab ette konkreetse ja läbi proovitud raja, mida mööda harjutades on hea samm-sammult edasi liikuda.
- Grupiga koos tunnis käimine lisab motivatsiooni kodus harjutada ja teiste tempoga kaasas püsida. Üksinda pusides jääb asi sageli pooleli.
- Lisaks on tore teha muusikat teistega koos. Mängime ühes rütmis mitmehäälselt tuntud lugusid nii, et kokku tuleb isegi ilma suuremate oskusteta midagi ilusat!
- Oleme arvestanud sellega, et osalejate õppimise kiirus ja ka ajaline ressurss koduseks harjutamiseks võib olla erinev, sellepärast oleme loonud harjutustele ja lugudele erinevad raskusastmed, kus igaüks saab endale sobiva väljakutse valida.
- Kõik sessioonid on salvestatud ja järelvaadatavad, nii et puudumise korral ei pea millestki ilma jääma.
- Samuti saab iga osaleja ligipääsu nootidele, sessioonide videokokkuvõttele ning õpitavate lugude ja harjutuste salvestustele.
Siiani oleme osalejatelt saanud palju positiivset tagasisidet!
Millise kitarriga osalema tulla võib?
Meie kursustele võib tulla nii metallkeeltega akustilise kui ka nailonkeeltega klassikalise pilliga. Põhimõtteliselt võib tulla ka elektrikitarriga, aga seda pole rühmatunnis ilma võimenduseta väga kuulda. Lisaks ei pööra me kursustel palju rõhku medikaga mängimisele, vaid mängime nii meloodiaid kui akordsaadet sõrmedega. Samas kellel on soov medikaga mängida, saab seda kindlasti teha ja näitame, kuidas sellega alustada.
Aga kui oma pilli veel pole?
Kui oma pilli veel ei ole, soovitame rentida selle meilt kursuse ajaks ning selle saab koos kotiga endale koju kaasa. Rendihind kursuse ajaks on 30€. Kursuse lõppus on võimalik sama pill ka 30€ võrra soodsamalt välja osta.
Rentimise eeliseks on veel see, et kui kohe ei tea, millist kitarri osta, siis 8-nädalase perioodi jooksul saab esmase mulje juba kätte, kuidas nailonkeeltega pill sobib. Meie pakume rendiks just nailonkeeltega pille, sest nendega on meie kogemuse põhjal natuke lihtsam alustada — sõrmedele pehmem ning rohkem ruumi kaelal, et akordid kõlama saada.
Mul pole varasemalt ei kitarri ega ka mõne muu pilli õppimisega mingit kogemus, kas ma üldse sobin?
Jah, absoluutselt sobid ja mingeid eelteadmisi ega oskusi ei ole vaja. Võib öelda, et me olemegi alustajate õpetamisele spetsialiseerunud, nii et keegi ei suuda meid oma oskamatusega üllatada ega ühtegi rumalat küsimust küsida, mis meid kuidagi silmi pööritama paneks. Julgustame kindlasti proovima tulema. Tavaliselt peale esimest sessiooni on kahtlused kadunud ja kuuleme rahuloleval häälel lauset: “Järgmisel nädalal kindlasti näeme!”
Ma oskan juba natuke mängida, milline kursus mulle sobib?
Kuna me tegeleme palju ka sõrmitsemisega, siis on meie 1. astme kursus pakkunud piisavalt väljakutset ka mitmele sellisele osalejale, kellel tegelikult lahtiste akordide mängimine on juba varem selge. Harjutustel ja lugudel on erinevad raskusastmed ja püüame iga tasemega osalejale pakkuda talle paraja väljakutsega ülesandeid. Aga kui sõrmitsemine juba enam-vähem tuleb, siis tasub ka 2. astme kursusele mõelda. Alati võib ka õpetajaga täpsemalt läbi arutada.
Mida kursusele kaasa võtta? Kuidas valmistuda?
- Kursusel osalemiseks on vajalik kitarr ja kitarrikott. Neid saab ka meilt rentida.
- Lisaks oleks hea omada häälestajat. Võib ka kasutada telefoni äppi, aga mugavam on eraldi kitarri külge pandav häälestaja, mille kasutamist õpime ka kursusel. Sellega saab ka näiteks kursuse ajal häälestada, kui ruum on täis teisi helisid kuna kõik teised üritavad ka samal ajal oma pilli häälde panna.
- Õppematerjalid ja lugude kitarrinoodid anname osalejatele kätte ka paberil, nii et hea oleks endale varuda vähemalt üks noodimapp, kuhu kõik need (mitme kursuse jooksul kogunevad) lehed süsteemselt ära paigutada.
- Sobiva asendi leidmiseks (ehk kuidas kitarri käes hoida) kasutavad mõned ka jalapinki — kes on sellega tuttav ja kellel olemas, võib kindlasti kaasa võtta, aga saame ka kohapeal proovimiseks anda, et siis juba edasi otsustada, kas seda mängimisel kasutada või mitte.
- 1. kursuse lõpus tutvustame ka capot, mis võiks samuti igal tõsisemal pillimängijal olemas olla. Enne kursusele tulemist seda vaja ei ole ja selle saab soovi korral tavaliselt ka meie kaudu endale soetada.
- Tunnis hoiame üldiselt noote laua peal, aga kes soovib, võib endale osta ka noodipuldi, et oleks kodus harjutades mugavam noote vaadata.
- Kodusele harjutamisele aitab kaasa ka statiiv, kuhu kitarr kodus panna. Kui pill on kodus nähtaval kohal (mitte kuskil nurgas silma alt ära), on seda kergem mõnel vabal hetkel kätte haarata ja nii aitab see kaasa harjutamise harjumuse tekkimisele.
Ma oskan juba päris hästi sõrmitseda ja nii lahtiseid kui barree-akorde mängida, kas teil mulle ka midagi on?
Kui oled meie 2. astme ja 3. astme kursuste kirjeldustega tutvunud ja arvad, et see enam ei paku pinget, siis uuri ka meie kogukonna kohta, kuhu on oodatud ka suurema kogemusega kitarrimängijad.
Mis siis saab, kui ma vahepeal puuduma pean?
Meie kõik sessioonid on salvestatud ning lisaks on slaidid ja sessioonide kokkuvõtted ehk harjutuste ja lugude õpetused eraldi videosse tehtud, nii et kui on kodus võimalik piisavalt harjutamiseks aega leida, siis ei pea keegi teistest maha jääma, kui ta ka näiteks pooled korrad puuduma peaks.